Forum Gier

.::ForumGier::.


#1 2008-12-03 19:39:53

Kamil255

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-30
Posty: 46
Punktów :   

Metal Slug

Metal Slug 1

http://www.emulators.cz/articles/reviews/metalslug/level1.jpg

Opis: Cóż mogę powiedzieć o pierwszej części Metal Sluga. To legenda. Klasyka. Ta gra przeznaczona na automaty była przełomem.

Grafika:
Jest jedną z najważniejszych zalet tej gry. Produkcja ta przedstawia nam wspaniałą, szczegółową, przyciągającą oko i humorystyczną grafikę. Jak na tamte czasy (1996 rok) grafika ta była bardzo dobra, ale myślę, że nadal dobrze się sprawdza i nie razi. Dobrze prezentują się także bitmapy, które nie odcinają się od głównych bohaterów i przedmiotów, co często się zdarzało w tamtejszych grach. Ładnie wyglądają także przeróżne efekty takie jak strzały, wybuchy, płomienie i tym podobne.
Fabuła:
Otóż.. nie ma fabuły i myślę, że potrzebna nie jest. Pojawiła się ona natomiast już w 4 części. Występuje w grze jednak jeden wątek. Wiemy, że wrogiem naszym jest pewien generał. Pod koniec każdej gry dostaje od nas kopy ;].
Bronie:
Tak. Mamy ich dużo do wyboru, a liczba ta zwiększa się jeszcze w następnych częściach. W pierwszej użyć możemy standardowej broni; pistoletu i granatów i innych; dubeltówa, broń maszynowa, broń strzelającą płomieniami i rakietnica. W zależności od broni są różne rodzaje pocisków. Każda broń ma określoną szybkość i moc. Myślę, że ten aspekt został znakomicie ukazany i rozwinięty.
Pojazdy:
W pierwszej części zaświadczyć ich możemy tylko trochę, gdyż o ile dobrze pamiętam pojawiają się dwa: czołg oraz samolot. Podobnie jak u broni, czołg oraz samolot mają określone typy broni i amunicji. Pierwszy z nich ma działko maszynowe oraz jak to w czołgach bywa; lufę armatnią. Samolot natomiast wyżej wymienione działko oraz rakiety. Wprowadzenie pojazdów do gry jest bardzo dobrymi i oryginalnym zabiegiem. Model kierowania/poruszania się i strzelania jest bardzo prosty i przyjemny. Problem jest tylko z dziełkiem , bo rusza się ono w zależności, w którą stronę jedziemy, a to trochę utrudnia strzelanie/uniki. To chyba jedyna wada. Oczywiście tak samo jak nasze życie, kończy się także wytrzymałość pojazdów, i gdy nasza maszyna jest w stanie krytycznym musimy z niej wyskoczyć.
Wrogowie:
Następna zaleta. Wrogów mamy dużo. Posiadają oni dużo różnych jednostek [za to wielki plus]. Wśród żołnierzy znalezć możemy takich co rzucają granatami, strzelając zza tarczy, koszą nas nożem zza tarczy, strzelają z mozdzierza czy też z bazooki. Wśród wrogich nam pojazdów znajdziemy maszyny- rakietnice, minowce , kilka typów czołgów, przeróżne samoloty i helikoptery oraz tym podobne. Wrogów jest pełno i plusa dać mogę za ich urozmaicenie.
Podkład muzyczny:
Po prostu mistrzostwo pan HIYA! JIM odwalił kawał dobrej roboty. Muzyka oddaje bardzo dobrze klimat poszczególnych plansz. I do tego jest ona tak dobrze stworzona, że nawet gdy słyszymy niektóre kawałki tysięczny raz to nie mamy skrzywienia muzycznego lecz odsłuchujemy ten utwór z miłą chęcią .
Bossowie:
Co najmniej jeden na planszę. Każdy następny boss jest mocniejszy i silniejszy od poprzedniego. Myślę, że są oni bardzo szczegółowi i oryginalni. Wyposażeni w bardzo fajne i grozne bronie, zwykle to duża kupa złomu. Ale ich cel jest jeden mamy zginać a na ekranie ma się pojawić monit o wrzucenie żetonu ;-)
Podsumowanie:
Myślę, że po prostu ta gra ma to cos w sobie co pozwala nam na ponowne jej przejście . Ta gra naprawdę wciąga. Poza tym sama rozgrywka, stworzenie tak rozległego świata, dużo jednostek, kilka fajnych rozwiązań i dobra grafika > to podstawowe zalety tej gry. Wad jest malusieńko nawet nie ma co wymieniać. Po prostu świetna robota.

Metal Slug 2


http://iep.ath.cx/info/emumania_metal_slug2_01_big.gif

Opis: Po dwóch latach oczekiwań wreszcie wydano MS2 .W drugiej części polepszyła się grafika i doszły Fio i Eri do zespołu . A jest to zasługą firmy SNK która przejęła Nask Corporation , dzięki temu gra ma lepiej dobrane plansze i jest bardziej wciągająca.







Aby zagrać w Metal Sluga (Neo-Geo) za pomocą komputera klasy PC

1. Potrzebujesz Emulatora, Biosu oraz Romu gry w którą chcesz zagrać.
2. Jeżeli masz już wszystko to rozpakuj emulator w wybrane miejsce na dysku np. (C:\Emulacja\).
3. Bios i grę umieść w katalogu ROMS. (nie rozpakowujcie!)
4. Uruchom Emulator znajdź przycisk IMPORT!
5. Uruchom grę.

Uwaga:
- Biosa i romu nie należy rozpakować.

Metal Slug 4


Opis: Po upadku SNK firma Playmore zatrudniła programistów i grafików ze starej ekipy, ale jej najlepsze gwiazdy chyba odeszły na emeryturek. Bo Metal slug 4 to nie to co przedtem nie ma w niej za wiele ukrytych przedmiotów a osoby odpowiedzialne za cały projekt po prostu dali ciała. Grafika grywalność po prostu nic wyróżniającego się oprócz fabuły nad którą MEGAGAMES pracowała chyba cały rok. A największe chamstwo które mnie irytuje to brak możliwości pogrania sobie Marco i Eri . Jedynym oczywiście plusem tej gry jest tylko nowa broń "Double-Barrel Heavy Machine Gun" jest po prostu wspaniała.

Metal Slug 4 to piąta część (jest jeszcze MSX) najpopularniejszej serii gier na platformę NeoGeo na świecie. Gra ta polega na tym, że sterując jednym żołnierzem mamy zadecydować o losach ogólnoświatowej wojny, pokonują w każdej z pięciu misji niezliczoną ilość przeciwników. Na końcu każdej planszy czeka na nas tzw. "boss", z którym musimy stoczyć długą i ciężką (z jednym i drugim różnie bywa) bitwę. Do dyspozycji mamy masę broni - pistolety maszynowe, granaty, miotacze płomieni, rakietnice - słowem żyć nie umierać. Akcja gry umiejscowiona jest w przyszłości, na terenie różnych części świata. Na szczególne uznanie zasługuje oprawa graficzna i audio, o których nie można złego słowa powiedzieć. Widok krwawej jatki z przeciwników potęgowany bojową, wojskową muzyką zachęca nas do gry. Na samym początku w oczy rzuca się nam mini-intro. Nadaje ono logiczny ciąg naszym poczynaniom, tworząc logiczną (heh ) fabułę, której w poprzednich grach nie było. W ogóle podczas gry na początku i końcu wszystkich misji są mini-scenki które uatrakcyjniają grę. Zaraz po wrzuceniu żetonu (lub naciśnięciu odpowiedniego klawisza, bo gry w Polsce na automaty nie ma) stajemy przed arcytrudnym wyborem postaci, którą będziemy grali. Podobnie jak w poprzednich częściach wybór ten nie będzie miał żadnego wpływu na rozgrywkę. Postaci różnią się jedynie wyglądem zewnętrznym. Do wyboru mam jak w poprzednich częściach Marco i Fio. Zabrakło tym razem Eri i Tarmy (jak bez Tarmy to kicha), którzy od teraz pomagają naszemu wybrańcowi w trochę inny sposób - transportują go śmigłowcem lub ciężarówką na miejsce kolejnej misji. W zamian za to do dyspozycji dostajemy Trevora i Nadię (zainteresowanych szczegółowym opisem postaci dosyłam do działu opisów postaci).

Jak ma się sprawa z kolejną częscią? Otóż gra to jak ujął jeden z moich kumpli na ircu "kolejne części to tylko nowe plansze i wrogowie". Tym razem jest troszkę inaczej. Otóż wprowadzono parę innowacji:

W paru misjach mamy swobodny wybór dróg którymi możemy przejść daną misję (to akurat znamy z części trzeciej). Zwiększa to oczywiście żywotność gry, ale szkoda że tylko w trzech misjach mamy ten wybór. Nowa broń (Double machinegun). Fajna, nie powiem, ale trochę jej mało... No i dwa razy szybciej się zużywa... Co do innych broni to zmieniono troszkę ich działanie, ale jest to w boju praktycznie niezauważalne. Nowe slugi, będące pojazdami przeciwnika. Nareszcie możemy przejechać się wózkiem widłowym!

Bardzo ciekawy jest tryb w pierwszej misji, gdy pójdziemy dalej ulicą. Nie ma dla mnie większej przyjemności, gdy jadąc w opancerzonym motorze strzelam do spadających na spadochronach przeciwników z rakietnicy. Miodzio! Możliwość zamiany w małpę po dostaniu ze strzelby szalonego naukowca. Będąc małpą mamy nieskończoną "okrojoną" wersję machineguna. Także bardzo fajny tryb dostępny tylko w pierwszej i ostatniej misji. Autorzy widocznie starali się stworzyć grę bliższą klimatowi MS1 niż 3 co przejawia się brakiem tych wszystkich udziwnień, na które tak psioczyłem grając w MS3, typu zmutowanych krabów, obcych (suxx) czy innego paskudztwa.

Niestety nie jest to ideał. Znalazłem w niej parę, nie tyle co wad, ale zmian które według mnie trochę pogorszyły rozgrywkę: MS4 jest bardzo krótki, w porównaniu do poprzedniej części. Misje są krótsze, mniej w nich dodatków z poprzednich gier. To oczywiście plus dla osób, które grę chcą przejść gdzieś za granicą na prawdziwym automacie, bo teraz w przeciwieństwie do MS3 jest to możliwe na ograniczonej ilości żetonów. Nie ma wielu metal slugów! Nie uświadczymy Camel Sluga (wielbłąda), Drill Sluga (tego z wiertłem) i paru innych. Wynika to oczywiście z długości gry, ponieważ gdyby autorzy chcieli zaimplementować te wszystkie maszyny musieliby znacznie zmodyfikować grę.
Podsumowując: Gra bardzo ciekawa, godny kontynuator serii. Wprowadzono wiele innowacji które na pewno wyszły serii na dobre. Czuć od niej to że powstała w 2002 roku. Gorąco polecam wszystkim fanom i tym którzy w poprzednie części nie grali. Warto!

Aby zagrać w Metal Sluga (Neo-Geo) za pomocą komputera klasy PC

1. Potrzebujesz Emulatora, Biosu oraz Romu gry w którą chcesz zagrać.
2. Jeżeli masz już wszystko to rozpakuj emulator w wybrane miejsce na dysku np. (C:\Emulacja\).
3. Bios i grę umieść w katalogu ROMS. (nie rozpakowujcie!)
4. Uruchom Emulator znajdz przycisk IMPORT!
5. Uruchom grę.

Uwaga:
- Biosa i romu nie należy rozpakować.

Źródło: www.cda.pl


http://r9.fodey.com/2030/1c853b693b8845bd82c90e83a102e190.0.gif

Offline

 

#2 2008-12-06 12:02:34

SmileY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-01
Posty: 15
Punktów :   

Re: Metal Slug

Pamiętam jak się wydawało po 20zł na automat ;D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.minecraftfan.pun.pl www.duel.pun.pl www.unde.pun.pl www.ovb-zdw.pun.pl www.zarzadzanieumcs.pun.pl